Ponad 89 tysięcy bonów turystycznych aktywowali rodzice w Zachodniopomorskiem

i

Autor: Materiały prasowe Ponad 89 tysięcy bonów turystycznych aktywowali rodzice w Zachodniopomorskiem

Aktywowano ponad połowę bonów turystycznych. Ich wartość to niemal 77 mln zł

2021-07-28 7:02

W województwie zachodniopomorskim rodzice i opiekunowie dzieci aktywowali ponad 89 tys. bonów turystycznych na 171,3 tys. przygotowanych w regionie. Na ich realizację jest czas do 31 marca przyszłego roku.

Ponad połowa bonów turystycznych przygotowanych w Zachodniopomorskiem została już aktywowana. Ich wartość to niemal 77 mln zł, a suma płatności nimi sięgnęła ponad 36 mln zł. Na 89 tys. aktywowanych bonów zachodniopomorscy rodzice całkowicie wykorzystali 34 tys. z nich.

Wartość przygotowanych bonów turystycznych w regionie to 137,5 mln zł.

Polski Bon Turystyczny jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jest przyznawany na podstawie danych, które przekazują jednostki wypłacające świadczenie Rodzina 500 plus. Bon należy wykorzystać do 31 marca przyszłego roku.

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).

Płatności trafiają do przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego na podany numer konta.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?
Eska Summer City 23.07 Galeria Katowicka