Akcja zorganizowana przez Lasy Państwowe i Narodowe Centrum Krwi

i

Autor: Magda Wanowska-Miksa Akcja zorganizowana przez Lasy Państwowe i Narodowe Centrum Krwi

Każdy kto oddał krew otrzymał nie tylko czekolady ale też choinkę. W Koszalinie odbyła się akcja „Choinka dla życia”

2021-12-17 8:56

Każdy, kto w czwartek oddał krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Koszalinie mógł otrzymać świąteczne drzewko od Lasów Państwowych. Wiele osób z tego skorzystało ale podkreślali, że robią to nie dlatego, by otrzymać choinkę ale przede wszystkim by pomóc innym.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Choinka dla życia”, świąteczne drzewka przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Koszalinie rozdawali pracownicy z Nadleśnictwa Karnieszewice. Na początek leśnicy przygotowali około stu pachnących jodeł kaukaskich.

W koszalińskim punkcie krwiodawstwa sporo osób oddaje krew, natomiast w dobie pandemii to zapotrzebowanie na krew i składniki krwiopochodne jest jeszcze większe niż zwykle.

- Krwi po prostu ciągle brakuje, więc zawsze nowy krwiodawca jest mile widziany. Przy okazji dzisiejszej akcji także pojawiają się nowe twarze, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni - mówi pielęgniarka Barbara Pipczyńska.

Punkt krwiodawstwa przy Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie otwarty jest codziennie. Rejestracja prowadzona jest w godzinach 7.30-11.00. Krew może oddać każda zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia, która waży powyżej 50 kg.

Akcja „Choinka dla życia” odbyła się w 40 miastach w całej Polsce. M W-M

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Święta Bożego Narodzenia 2021 - kultowe teksty, które mówi się przy stole

Pytanie 1 z 8
Więcej tego...
NAJDROŻSZE Prezenty Na Święta. LISTA Z DUBAJU | ESKA XD - Radio Eska #38