KBP przyjazna dzieciom.

i

Autor: www.biblioteka.koszalin.pl

WYRÓŻNIENIE

KBP przyjazna dzieciom wg ogólnopolskiej akcji!

2023-10-22 22:06

Za nami już druga edycja ogólnopolskiej akcji "Przystanek rodzinka" w której wyłoniono ponad 200 bibliotek przyjaznych dzieciom. W zeszłym roku Koszalińska Biblioteka Publiczna zdobyła takie wyróżnienie dla trzech swoich budynków. W tym... Poprawiła swój wynik 3-krotnie.

Tak dokładnie, to 231 bibliotek z 680 zgłoszonych na tle całego kraju uznano jako: przyjazne dzieciom. Pod uwagę brano m.in.: promocje książki oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży czy dostosowanie zasobów do ich potrzeb. Dla Koszalina przypadło aż 9 wyróżnień. Otrzymała je Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz 8 podlegających pod nią filii oznaczonych numerami: 1, 3, 4, 6 i 9, a także  11, 12 i 15.  To wynik trzykrotnie lepszy od poprzedniego, za co należą się ogromne gratulacje. Co może cieszyć jeszcze bardziej to fakt, że te 9 budynków stanowi całość bibliotek podlegających KBP, które kierują swoją ofertę także do najmłodszych. Pozostałe dwie filie, czyli nr 5 i 8 skupiają się po prostu na starszych odbiorcach, choć kto wie... Być może w przyszłości się to zmieni. Posłuchajcie wywiadu z Panią Kamilą Tomaszewską - kierownikiem filii nr 3, która opowiedziała nam, jak koszalińskie biblioteki dbają o młodszych czytelników, co znaczy dla nich wyróżnienie w akcji: "Przystanek Rodzinka", ale też ogólnie o książkach i czytelnictwie wśród dzieci. 

Wywiad znajdziecie pod materiałem wideo

"Mała Książka - wielki człowiek" ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo w radomskiej bibliotece
Koszalińska Biblioteka Publiczna przyjazna dzieciom
Sonda
Czy lubisz czytać książki?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!