Wyrok zapadł przez Sądem Okręgowym w Koszalinie

i

Autor: Google Street View Wyrok zapadł przez Sądem Okręgowym w Koszalinie

Kierowca ciężarówki skazany za katastrofę drogową w Słowinie, w której zginęło dwoje uczniów

2021-03-17 12:21

Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał w środę Mariusza N., kierowcę ciężarówki, na 3 lata i 8 miesięcy więzienia za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym w Słowinie, w której zginęło dwoje uczniów, a 17 osób zostało rannych. Wyrok nie jest prawomocny.

Sędzia Waldemar Katzig uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu. Skazał Mariusza N. na 3 lata i 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz orzekł wobec niego 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wszystkich kategorii posiadanych w dokumencie prawa jazdy. Zwolnił oskarżonego z poniesienia kosztów sądowych.

Prokurator żądał dla oskarżonego kary bezwzględnego pozbawienia wolności na 5 lat i zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 8 lat. Pełnomocnicy pokrzywdzonych zgodzili się z żądaniem oskarżyciela publicznego. Natomiast obrona wnosiła o łagodny wymiar kary dla Mariusza N.

Do wypadku doszło 17 kwietnia 2018 r. przed godz. 16 w Słowinie (Zachodniopomorskie) na drodze krajowej nr 37. Ciężarówka kierowana przez Mariusza N. zderzyła się z autobusem liniowym, którego większość pasażerów stanowili uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Na 23 osoby biorące udział w wypadku, 14 to byli uczniowie ZSM. Dwoje z nich zmarło – 20-latek i 19-latka. 17 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko. Mariusz N. w chwili wypadku był trzeźwy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Koronawirus. Czy w Polsce powinien zostać wprowadzony kolejny lockdown?
Raport z Anteny 17.03