Policjanci zabezpieczyli tytoń bez akcyzy

i

Autor: Materiały prasowe Policjanci zabezpieczyli tytoń bez akcyzy

Policja

Kilkadziesiąt kilogramów nielegalnego tytoniu nie trafi do sprzedaży

2024-04-26 6:08

Koszalińscy policjanci zabezpieczyli ponad 50 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Towar zapakowany był w worki i najprawdopodobniej przygotowany do sprzedaży. Funkcjonariusze zatrzymali 63-latka z Koszalina.

Policjanci z koszalińskiej komendy każdego dnia monitorują obszar handlu nielegalnymi towarami. Na podstawie posiadanych informacji, podjęli czynności wobec 63-latka z Koszalina. W pomieszczeniach, do których miał on dostęp oraz w samochodzie, którym podróżował policjanci ujawnili tytoń bez znaków akcyzy. W sumie zabezpieczyli 50 kilogramów tytoniu. Jeśli trafiłby do sprzedaży to wartość uszczuplenia akcyzy wyniosłaby ponad 60 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa

Ujawniony nielegalny tytoń zabezpieczony został przez funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy dalej prowadzić będą czynności procesowe. 63-latek już usłyszał zarzut zagrożony karą grzywny, o jej wysokości będzie decydował sąd.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Quiz. "Taniec z gwiazdami". Co wiesz o 14. edycji?

Pytanie 1 z 10
Kto otworzył 14. edycję "TzG" swoim występem?
SHORT - Reacts - Roxie Węgiel - Agustin Dance Dance Dance | ESKA
ROXIE WĘGIEL REAGUJE NA FILMY Z DZIECIŃSTWA! | ESKA REACT