Ogólnopolskie działania - „Łapki na kierownicę”, ruszyły również w Koszalinie.

i

Autor: pixbay Ogólnopolskie działania - „Łapki na kierownicę”, ruszyły również w Koszalinie.

Spoełczne

Kolejna akcja policji. Ogólnopolskie działania - „Łapki na kierownicę”, ruszyły również w Koszalinie.

2024-03-14 9:03

Koszalińska drogówka na terenie powiatu koszalińskiego prowadzi ogólnopolską akcję „Łapki na kierownicę”, która potrwa do końca marca. Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Akcja „Łapki na kierownicę” ma na celu zmianę podejścia kierowców do używania telefonu podczas jazdy samochodem, a tym samym zminimalizowanie ryzyka występowania wypadków. W wielu przypadkach rozmowa przez telefon rozprasza uwagę i skutkuje nierozważnym zachowaniem na drodze.

PORANEK - Madonna

Przeciwdziałając takim sytuacjom policjanci koszalińskiej drogówki dokładają wszelkich starań, żeby na terenie powiatu takich zdarzeń było jak najmniej. W tym celu edukują, reagują na wszelkie naruszenia przepisów mające wpływ na bezpieczeństwo. Podczas prowadzonej akcji policjanci na kierujących, którzy rażąco łamali przepisy i podczas jazdy samochodem rozmawiali przez telefon nałożyli mandat karny.

Warto dodać, że zgodnie z taryfikatorem, za to wykroczenie grozi mandat w wysokości 500 złotych oraz 12 punktów karnych.