Kolejni oszuści. Tym razem na pracowników ZUSu

i

Autor: materiały prasowe Kolejni oszuści. Tym razem na pracowników ZUSu

Kolejni oszuści. Tym razem na pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

2021-09-29 12:31

ZUS przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę

Karol Jagielski, rzecznik zachodniopomorskiego ZUS-u poinformował, że w ostatnim czasie do placówki zgłosiła się jedna z klientek, do której zadzwoniła oszustka. Kobieta podszywała się pod pracownika ZUS-u i oferowała pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Oszutka próbowała przekonać seniorkę do podania danych osobowych.

- Nasi pracownicy nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy złożeniu wniosku – podkreśla rzecznik ZUSu. - Pieniądze zostaną wypłacone z urzędu razem z listopadowym świadczeniem.

Zarówno koszalińska policja jak i rzecznik prasowy zachodniopomorskiego ZUSu apeluje o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa. W ten sposób oszuści chcą wyłudzić dane osobowe, aby na nie zaciągać różne zobowiązania finansowe. Jeżeli ktokolwiek otrzyma telefon od osoby podającej się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i ma wątpliwości, powinien skontaktować się z najbliższą placówką lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod nr tel. 22 560 16 00. Próbę oszustwa należy także zgłosić na policję.

Borys Mańkowski bezlitośnie podsumował Normana Parke'a przed FAME MMA 11