Kolejni oszuści. Tym razem na pracowników ZUSu

i

Autor: materiały prasowe Kolejni oszuści. Tym razem na pracowników ZUSu

Kolejni oszuści. Tym razem na pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

2021-09-29 12:31

ZUS przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę

Karol Jagielski, rzecznik zachodniopomorskiego ZUS-u poinformował, że w ostatnim czasie do placówki zgłosiła się jedna z klientek, do której zadzwoniła oszustka. Kobieta podszywała się pod pracownika ZUS-u i oferowała pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Oszutka próbowała przekonać seniorkę do podania danych osobowych.

- Nasi pracownicy nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy złożeniu wniosku – podkreśla rzecznik ZUSu. - Pieniądze zostaną wypłacone z urzędu razem z listopadowym świadczeniem.

Zarówno koszalińska policja jak i rzecznik prasowy zachodniopomorskiego ZUSu apeluje o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa. W ten sposób oszuści chcą wyłudzić dane osobowe, aby na nie zaciągać różne zobowiązania finansowe. Jeżeli ktokolwiek otrzyma telefon od osoby podającej się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i ma wątpliwości, powinien skontaktować się z najbliższą placówką lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod nr tel. 22 560 16 00. Próbę oszustwa należy także zgłosić na policję.

Borys Mańkowski bezlitośnie podsumował Normana Parke'a przed FAME MMA 11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE