Kolejne ulice w płatnej strefie parkowania w Kołobrzegu

i

Autor: Materiały Prasowe Kolejne ulice w płatnej strefie parkowania w Kołobrzegu

Kołobrzeg od maja rozszerza strefę płatnego parkowania o kolejne dwie ulice

2021-04-22 15:29

Ulice Kasprowicza i Norwida wejdą do strefy płatnego parkowania w Kołobrzegu. Wprowadzenie płatności ma zminimalizować ruch samochodów w dzielnicy uzdrowiskowej.

Kołobrzeski magistrat wprowadzając opłatę za parkowanie na ul. Kasprowicza i Norwida, chce zwiększyć rotację parkujących samochodów oraz ograniczyć ruch w dzielnicy uzdrowiskowej. Parkometry na tych ulicach pojawią się 4 maja.

Polub nasz fanpage ESKA Koszalin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu!

Opłata za parking w strefie uzdrowiskowej A wynosi: za pierwsze pół godziny - 2 zł; za pierwszą godzinę 3,90 zł; za drugą 4,60 zł; a za trzecią 5,50 zł. Każda kolejna to wydatek 3,90 zł. Przypomnijmy, Kołobrzeg jest podzielony na dwie strefy płatnego parkowania – A - obejmującą dzielnicę uzdrowiskową i B – centrum miasta.

Posiadacze Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca mogą zakupić abonament obejmujący obie strefy płatnego parkowania, parking na ulicy Kasprowicza oraz parking przy Hali Millenium. Warto również pamiętać, że za niewystawienie za przednią szybą biletu lub wyłożenie niewłaściwego można dostać mandat w wysokości 250 zł.

ESKA XD #021 - Eurowizja, Więzień miłości, mięso z roślin, gwiazdy bez matury