Konsultacje społeczne ruszą w Koszalinie

i

Autor: Materiały Prasowe Konsultacje społeczne ruszą w Koszalinie

Konsultacje społeczne ruszą w Koszalinie. Chodzi o nowy plan zagospodarowania terenu

2021-04-21 14:05

Mieszkańcy Osiedla Wańkowicza i Dzierżęcin-Lubiatowo będą mogli wypowiedzieć się na temat zmian w planie zagospodarowania terenu.

Na Osiedlu Melchiora Wańkowicza chodzi o teren po starej kotłowni Miejskiej Energetyki Cieplnej. - Konsultacje na terenach Dzierżęcin-Lubiatowo będą dotyczyły zagospodarowania granic obu osiedli – mówi Robert Grabowski, rzecznik prasowy magistratu. Mieszkańcy od czwartku będą mogli wypełnić geoankietę, na której anonimowo mogą zgłaszać swoje sugestie i potrzeby dotyczące danych terenów.

Geoankietę będzie można znaleźć na specjalnej stronie do 12 maja. Władze miasta zorganizowały także punkty konsultacyjne, w których po uprzednim umówieniu się będzie można przyjść i porozmawiać z pracownikami wydziału Architektury i Urbanistyki. Jak informuje Robert Grabowski, zaplanowano także spotkania online z architektem, dla Osiedla Wańkowicza 11 maja, dla terenów Dzierżęcin-Lubiatowo – 6 maja. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zgłosić się mailowo na adres: konsultacje@um.koszalin.pl. W odpowiedzi przesłany zostanie link do udziału w spotkaniu oraz instrukcja jak zainstalować aplikację.

- Jesteśmy po wstępnych rozmowach z mieszkańcami – mówi Kazimiera Hołub, przewodnicząca rady osiedla Wańkowicza. - Od wielu lat stara kotłownia to postrach osiedla. Od dawna wiemy, że chcielibyśmy na tym terenie postawić budynki mieszkalne z lokalami usługowymi lub plac zabaw, jakiego nie ma w mieście.

Wszystkie informacje o konsultacjach dostępne będą na stronie www.koszalin.pl/konsultacje oraz na portalu społecznościowym Facebook na profilu Miasta.

Ferma grozy w Mrozach