Kontrole autokarów przed wyjazdem na wycieczkę

i

Autor: Materiały prasowe Kontrole autokarów przed wyjazdem na wycieczkę

Bezpieczne Ferie

Kontrole autokarów przewożących dzieci na ferie. Co sprawdza policja?

2024-01-11 11:40

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Koszalin wspólnie z pracownikami ITD będą prowadzili kontrole autobusów. Sprawdzą stan trzeźwości kierowcy oraz posiadane przez niego uprawnienia i dokumentację, stan techniczny autokaru, ogumienie i oświetlenie.

W ostatnich dniach coraz więcej osób zgłasza się do koszalińskich policjantów z pytaniem dotyczącym sprawdzenia stanu technicznego autokarów, którymi ich pociechy będą wyjeżdżały na różnego rodzaju wycieczki. Bardzo często zdarza się, że przyjmowanych jest kilka zgłoszeń na ten sam dzień i na tę samą godzinę, w zupełnie innych częściach miasta lub poza jego granicami. Taka sytuacja znacznie wydłuża czas oczekiwania na przyjazd Policji albo czyni to wręcz niemożliwym.

Dlatego warto wcześniej skontaktować się telefonicznie z Wydziałem Ruchu Drogowego pod numerem telefonu 47 78 41- 374 lub z ITD 094 345-99-39 w godzinach od 7:30 do 15:30, co najmniej dwa dni przed planowanym terminem wycieczki. Po przeprowadzeniu kontroli pojazdu i jego kierowcy policjanci wystawią odpowiedni protokół. Taki dokument kierowca autokaru będzie musiał okazać na żądanie rodzica lub innej osoby zainteresowanej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Wpierasz WOŚP? Pokaż, jak dobrze znasz Orkiestrę!

Pytanie 1 z 14
W którym roku została założona Fundacja WOŚP?
Radio Eska: Dagmara Kaźmierska sprzedaje luksusową limuzynę. Cena to wielkie zaskoczenie