1 czerwca wsiadamy na rowery

i

Autor: pixabay 1 czerwca wsiadamy na rowery

Koszalin powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Nagrody dla najlepszych

2022-06-01 8:34

Walka o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce rozpoczyna się dzisiaj 1 czerwca. W rywalizacji udział weźmie w sumie 56 miast. Wystarczy zainstalować darmową aplikację Aktywne Miasta, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski - czerwiec 2022”. Następnie wybieramy Koszalin oraz podgrupę, dla której będziemy kręcić kilometry.

Do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2022 Koszalin przystępuje po raz czwarty.

- Miasto Koszalin po raz czwarty weźmie udział w rywalizacji o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Z roku na rok ta forma zmagań przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Możliwość aktywnego spędzania czasu, jeżdżąc na rowerze, połączona z nutką adrenaliny to idealne połączenie. Jestem przekonany, że wspólnie kręcąc kilometry dla Koszalina znacznie poprawimy pozycję z poprzedniego roku – mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński

Aby wziąć udział w zabawie wystarczą dwa przedmioty: rower i smartfon. W tym drugim instalujemy darmową aplikację Aktywne Miasta, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski – czerwiec 2022”. Następnie wybieramy miasto Koszalin oraz podgrupę dla której będziemy kręcić kilometry.

Ale rywalizacja to nie tylko Puchar widniejący w gablocie urzędów miast, to także szansa na nowe stacje naprawy rowerów dla najlepszych trzech miast oraz wyróżnienia indywidualne.

Dodatkowo dla trzech najaktywniejszych koszalińskich rowerzystów również przewidziane są nagrody.  

Aby miasta miały równe szanse, stosowany będzie specjalny przelicznik przejechanych kilometrów w stosunku do liczby mieszkańców. Dzięki temu każde z miast zarówno te duże jak Bydgoszcz, Poznań czy Koszalin walczą na równi z mniejszymi miastami.

Walka o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do końca czerwca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Najpopularniejsze bajki i filmy animowane w historii. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 10
Kim według książki był ojciec Jasia i Małgosi?
Carla Fernandes śpiewa Amigo na żywo! Posłuchajcie wersji dla ESKA.pl!