W każdym powiecie powinny być co najmniej dwa duże punkty szczepień

i

Autor: Pixabay.com W każdym powiecie powinny być co najmniej dwa duże punkty szczepień

Koszalin szykuje się do masowych szczepień. W mieście mają powstać dodatkowe punkty

2021-04-01 13:08

Na stronie Rady Ministrów pojawiła się informacja o większej dostawie szczepionek przeciw Covid-19 do Polski. Tylko w kwietniu ma to być blisko 7 mln dawek. Stąd w Koszalinie przygotowania do stworzenia punktów szczepień masowych.

Nowe punkty szczepień masowych mają być tworzone przez samorządy w uzgodnieniu z wojewodami. W przypadku miast powyżej 50 tys. mieszkańców PSM powinny mieć wydajność powyżej 500 dawek dziennie. Chodzi o zapewnienie w każdym powiecie możliwości wykonywania blisko 800 szczepień tygodniowo na 10 tys. dorosłych mieszkańców.

Zgodnie z zaleceniami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w każdym powiecie powinny być co najmniej dwa duże punkty szczepień. W Koszalinie jeden z nich miałby funkcjonować przy szpitalu wojewódzkim. Prezydent Piotr Jedliński podjął decyzję, że drugi znajdzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich.

Według założeń, szczepienia w nowych punktach będą przeprowadzane przez zespoły szczepiące, składające się z 1-5 osób. Pomoc w obsadzie zadeklarowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie. Pierwsze szczepienia ruszą w dniach 19-25 kwietnia.

Raport z Anteny 01.04
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE