Koszalin. W Parku Wodnym otwarto kasy Z PIERWSZEŃSTWEM DLA ZASZCZEPIONYCH. W sieci zawrzało!

i

Autor: Facebook: Spotted Koszalin Koszalin. W Parku Wodnym otwarto kasy z pierwszeństwem dla osób zaszczepionych

Koszalin. W Parku Wodnym otwarto kasę Z PIERWSZEŃSTWEM DLA ZASZCZEPIONYCH. W sieci zawrzało!

2021-07-15 11:21

W koszalińskim Parku Wodnym otwarto kasę z pierwszeństwem dla osób zaszczepionych. Zdjęcie plakietki informującej o nowych zasadach zostało udostępnione w mediach społecznościowych przez profil "Spotted Koszalin". Na reakcję Internautów długo czekać nie trzeba było. Kontrowersyjny pomysł aquaparku wywołał niemałe poruszenie.

Niewykluczone, że w Polsce, na wzór m.in. Francji, zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia dla osób niezaszczepionych. Głos w tej sprawie zabrał kilka dni temu Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka. - Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione - podkreślił Saczka i dodał, że decyzje w sprawach tego typu rozwiązań należą do premiera.

I choć na razie są to jedynie możliwe scenariusze na wypadek pogorszenia się sytuacji epidemicznej w kraju, niektórzy zdecydowali się już teraz wprowadzić własne zasady. Na kontrowersyjny pomysł wpadła m.in. dyrekcja Parku Wodnego w Koszalinie, która otworzyła kasę z pierwszeństwem dla zaszczepionych. Zdjęcie plakietki informującej o tym fakcie zostało udostępnione w mediach społecznościowych przez profil "Spotted Koszalin".

Raport z Anteny 14.07

Na reakcję Internautów długo czekać nie trzeba było. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy - zarówno krytykujących  inicjatywę aquaparku, jak i popierających.

"To jest segregacja na lepszych i gorszych sami tego doświadczyliśmy to jest łamanie prawa przecież"

"Zrobić im taką reklamę ze nikt nie przyjdzie"

"Tym lepiej dla zaszczepionych"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE