Koszalin. W Parku Wodnym otwarto kasy Z PIERWSZEŃSTWEM DLA ZASZCZEPIONYCH. W sieci zawrzało!

i

Autor: Facebook: Spotted Koszalin Koszalin. W Parku Wodnym otwarto kasy z pierwszeństwem dla osób zaszczepionych

Koszalin. W Parku Wodnym otwarto kasę Z PIERWSZEŃSTWEM DLA ZASZCZEPIONYCH. W sieci zawrzało!

2021-07-15 11:21

W koszalińskim Parku Wodnym otwarto kasę z pierwszeństwem dla osób zaszczepionych. Zdjęcie plakietki informującej o nowych zasadach zostało udostępnione w mediach społecznościowych przez profil "Spotted Koszalin". Na reakcję Internautów długo czekać nie trzeba było. Kontrowersyjny pomysł aquaparku wywołał niemałe poruszenie.

Niewykluczone, że w Polsce, na wzór m.in. Francji, zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia dla osób niezaszczepionych. Głos w tej sprawie zabrał kilka dni temu Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka. - Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione - podkreślił Saczka i dodał, że decyzje w sprawach tego typu rozwiązań należą do premiera.

I choć na razie są to jedynie możliwe scenariusze na wypadek pogorszenia się sytuacji epidemicznej w kraju, niektórzy zdecydowali się już teraz wprowadzić własne zasady. Na kontrowersyjny pomysł wpadła m.in. dyrekcja Parku Wodnego w Koszalinie, która otworzyła kasę z pierwszeństwem dla zaszczepionych. Zdjęcie plakietki informującej o tym fakcie zostało udostępnione w mediach społecznościowych przez profil "Spotted Koszalin".

Raport z Anteny 14.07

Na reakcję Internautów długo czekać nie trzeba było. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy - zarówno krytykujących  inicjatywę aquaparku, jak i popierających.

"To jest segregacja na lepszych i gorszych sami tego doświadczyliśmy to jest łamanie prawa przecież"

"Zrobić im taką reklamę ze nikt nie przyjdzie"

"Tym lepiej dla zaszczepionych"