Oszukani seniorzy stracili prawie pół miliona złotych

i

Autor: Pixabay Oszukani seniorzy stracili prawie pół miliona złotych

Policja

Koszalińscy seniorzy stracili prawie pół miliona złotych. Policja szuka oszustów i apeluje o czujność

2023-05-26 6:15

Najpierw zadzwonił kurier, później policjant. Oszuści okradli starsze małżeństwo w Koszalinie. Za namową fałszywego policjanta spakowali biżuterię oraz oszczędności i wyrzucili na przydomowy trawnik. Pakunek odebrał około 40-letni mężczyzna, który miał być według zapewnień oszustów, biorącym udział w akcji policjantem.

Po telefonie od mężczyzny podającego się za kuriera, zadzwonił kolejny oszust podający się za funkcjonariusza policji. Przedstawił historię o tym, że za chwilę w mieszkaniu seniorów pojawią się oszuści podający się za kurierów. Pod pretekstem dostarczenia paczek użyją gazu łzawiącego i ich okradną. Fałszywy policjant w rozmowie zapewnił, że zaraz po zakończeniu „policyjnej akcji” i zatrzymaniu 5 mężczyzn, kosztowności i pieniądze zostaną im zwrócone. Seniorzy pomimo tego, że nie spodziewali się żadnych przesyłek spakowali biżuterię oraz oszczędności, które zgodnie z poleceniem wyrzucili na przydomowy trawnik. W ten sposób małżeństwo straciło prawie pół miliona złotych.

Policja po raz kolejny przy przypomina, że nigdy nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i apeluje o czujność zwłaszcza w przypadku podejrzanych telefonów z nieznanych numerów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Tych tekstów nigdy nie usłyszysz od matki. Sprawdź, czy rozpoznasz je wszystkie

Pytanie 1 z 11
Czego mama nigdy nie powie, kiedy masz posprzątać swój pokój?
Czy radiowcy ESKA potrafią śpiewać? | Dokończ Piosenkę 11