Dzięki specjalnym naklejkom ptaki zaczną widzieć szyby Filharmonii

i

Autor: Fundacja Szklane Pułapki Dzięki specjalnym naklejkom ptaki zaczną "widzieć" szyby Filharmonii

Koszalińska Filharmonia bezpieczna dla ptaków dzięki specjalnym naklejkom [AUDIO]

2020-05-31 22:59

Budynek Filharmonii Koszalińskiej to wizytówka naszego miasta. Niestety mało osób wie, że mimo bezdyskusyjnych walorów estetycznych gmach stanowił śmiertelne zagrożenie dla ptaków. Zwierzęta podczas lotu nie zauważały szklanych powierzchni i ginęły na wskutek uderzenia w szybę. Zagrożenie zostało na szczęście wyeliminowane dzięki interwencji mieszkańców.

Każdego roku w Polsce na wskutek uderzeń w szyby ginie ponad milion ptaków

i

Autor: Fundacja Szklane Pułapki Każdego roku w Polsce na wskutek uderzeń w szyby ginie ponad milion ptaków

W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace, które mają na celu zabezpieczenie szyb Filharmonii przed uderzeniami ptaków. Zajmuje się tym Fundacja Szklane Pułapki, która w całej Polsce pomogła już oznakować dziesiątki budynków i obiektów architektonicznych.

Fundację o zagrażającym życiu ptaków obiekcie Filharmonii poinformował pracownik sąsiadującego Centrum Kultury 105 w Koszalinie, który nie pozostał obojętny na krzywdę zwierząt.

Problem uderzeń ptaków o szklane powierzchnie jest większy niż może Wam się wydawać, każdego roku w Polsce w ten sposób ginie ok. miliona zwierząt.

Prezes Fundacji Ewa Zyśk-Gorczyńska o działalności Szklanych Pułapek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE