Wandale zniszczyli ozdoby świąteczne

i

Autor: Materiały prasowe Wandale zniszczyli ozdoby świąteczne

Koszalińska policja i straż miejska czekają na informacje, które pomogą dotrzeć do sprawców wandalizmu

2020-12-08 11:13

Przy pomniku Marszałka Piłsudskiego uszkodzono świąteczną iluminację oraz choinkę przyozdabiającą plac Wolności. To nie jedyny akt wandalizmu w Koszalinie. Zniszczone zostały również szyby przystanków autobusowych

- Najwidoczniej ktoś uznał, że jego poczucie świątecznej estetyki jest ważniejsze i ławeczki bajecznej karocy zostały ozdobione rysunkami, którym daleko do magii Bożego Narodzenia. Wprawdzie możemy stwierdzić, że do aktu wandalizmu doszło między niedzielą i poniedziałkiem, ale nie zmienia to faktu, że w ogóle nie powinno do niego dojść.Podobnie jak nie powinno dojść do ekscesów w wykonaniu miłośników wspinaczki, których celem był czubek postawionej przy karocy choinki – mówi Grzegorz Śliżewski, rzecznik koszalińskiego magistratu.

Wandale w akcji

i

Autor: Materiały prasowe Wandale w akcji

Nie jest to jedyny przykład wandalizmu w Koszalinie. Zniszczone zostały również szyby przystanków autobusowych. W kilku przypadkach konieczna będzie ich wymiana. Jedna kosztuje 2 tys. zł.

- Policja i Straż Miejska chętnie przyjmą wszelkie sygnały, które wskażą sprawców. Będą wiedzieć co z nimi dalej zrobić - dodaje Grzegorz Śliżewski.

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6