Koszaliński lekarz zapłaci grzywnę za naruszenie nietykalności cielesnej ratownika medycznego

i

Autor: materiały prasowe Koszaliński lekarz zapłaci grzywnę za naruszenie nietykalności cielesnej ratownika medycznego

Koszaliński lekarz zapłaci grzywnę za naruszenie nietykalności cielesnej ratownika medycznego

2021-10-06 13:43

Przed Sądem Rejonowym w Koszalinie zakończył się proces lekarza Pawła K. Mężczyzna został uznany za winnego naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego. Sąd skazał go na grzywnę

Sąd Rejonowy w Koszalinie uznał lekarza Pawła K. za winnego naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego i spowodowanie u niego obrażeń ciała na okres poniżej 7 dni. Tym samym oskarżony będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 7 tys. zł oraz 4 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonego. Wyrok jest nieprawomocny.

Do zdarzenia doszło w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, w czerwcu 2019 roku. Karetka na SOR przywiozła nieprzytomną pacjentkę w stanie zagrożenia życia. W zespole ratownictwa medycznego był pokrzywdzony Michał Pelc, a dyżur na oddziale pełnił Paweł K. Według pokrzywdzonego drugi ratownik wraz pielęgniarką pobierali pacjentce krew do badań, aby zrobić sobie więcej miejsca przesunęli nosze. Te niefortunnie wpadły na ratownika medycznego, a ten na lekarza. Jak wynika ze zeznań Michała Pelca lekarz złapał go oburącz za kamizelkę i mocno odepchnął. Doszło do przepychanki słownej, a następnie lekarz zaatakował ratownika. Wyrok nie jest prawomocny.

Niedźwiedzie napełniają brzuszki przed snem