Laureaci Koszalińskich Orłów 2020

i

Autor: Materiały prasowe Laureaci Koszalińskich Orłów 2020

Koszalińskie Orły 2020 rozdane. Statuetki trafiły do osób walczących z pandemią

2021-05-28 11:16

Koszalińskie Orły od wielu lat są wręczane podczas spotkania noworocznego prezydenta Koszalina. Tym razem ze względu na sytuację pandemiczną do tej uroczystości w styczniu nie doszło. Koszalińskie Orły to prestiżowe nagrody, którymi prezydent Koszalina honoruje osoby i instytucje, które wyróżniły się swoim działaniem. W tym roku zostały przyznane już po raz 15.

- Zazwyczaj jest ok. 5 kategorii, w których wręczam wyróżnienia, jednak w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa przyznałem wyróżnienia głównie w kategorii społeczna odpowiedzialność i jedno wyróżnienie w kategorii kultura - powiedział prezydent Koszalina, Piotr Jedliński.

Za zaangażowanie i troskę o zdrowie koszalinian ze strony ratowników medycznych i lekarzy Koszaliński Orzeł 2020 w kategorii społeczna odpowiedzialność trafił do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowe Filia w Koszalinie, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Okręgowej Izby Lekarskiej w Koszalinie.

W tej samej kategorii statuetkę otrzymał doktor Maciej Berchert, kierujący zespołem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dorosłych Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Koszaliński Orzeł 2020, również w kategorii społeczna odpowiedzialność trafił doktora Jacka Wróblewskiego szefa Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego z pododdziałem Chorób Wewnętrznych koszalińskiego szpitala - miejsca szczególnego w czasie pandemii.

Statuetka trafiła także do przedstawiciela kultury. Jego prace można zobaczyć na ścianach budynków, w przejściach podziemnych i innych miejscach. Koszalińskiego Orła 2020 w kategorii Kultura otrzymał Tomasz „CUKIN” Żuk.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?
Raport z anteny 28.05, godz.10