Wspólne działania w trosce o osoby bezdomne

i

Autor: KMP Koszalin Wspólne działania w trosce o osoby bezdomne

Koszalińskie służby sprawdzają pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca

2021-11-19 9:41

Dzielnicowi z koszalińskiego komisariatu wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Biesiekierzu przeprowadzili zorganizowane działania w trosce o osoby bezdomne. Znaleźli też kilka nowych koczowisk.

W związku z coraz niższymi temperaturami mundurowi zachęcają osoby bez dachu nad głową do korzystania z tymczasowych miejsc noclegowych na terenie Koszalina, pomocy medycznej, ciepłych posiłków, odzieży oraz zabiegów higienicznych. Niestety podczas wspólnych działań żadna osoba nie skorzystała z pomocy.

Wspólne patrole sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomych

i

Autor: KMP Koszalin Wspólne patrole sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomych

Mundurowi sprawdzali miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne. W trakcie działań ujawnili także kilka nowych koczowisk. Sprawdzone zostały również miejsca, które wskazali mieszkańcy.

Okres jesienno-zimowym to czas, kiedy osoby bezdomne często szukają schronienia w opuszczonych budynkach, na ogródkach działkowych, nierzadko pijąc tam alkohol. Miejsca te pozbawione są ogrzewania i okien, bardzo często zagrożone są katastrofą budowlaną. Przebywanie w takich budynkach jest bardzo niebezpieczne.

Służby apelują też do mieszkańców aby informowali o miejscach przebywania osób bezdomnych. Można to zrobić telefonicznie pod numerem alarmowym 112 lub zamieścić na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - to aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Shawn Mendes i Camila Cabello...
ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY