Młyny Stoisław gotowe na Galiczankę

i

Autor: Materiały prasowe Młyny Stoisław gotowe na Galiczankę

Koszalińskie szczypiornistki rozpoczynają kolejny sezon PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet

2022-09-08 14:18

Młyny Stoisław Koszalin podejmą ukraiński zespół Galiczankę Lwów, który ze względu na wyjątkowe okoliczności dołączył do polskich rozgrywek. Mecz w najbliższą sobotę, 10 września. Treningi koszalinianek odbywają się w pełnym składzie i wszystkie zawodniczki są gotowe do gry.

Zarząd klubu Piłka Ręczna Koszalin poinformował, że zespół, w zbliżającym się sezonie będzie walczył o miejsce w pierwszej piątce ligowej tabeli. Do zwycięstw, drużynę ma poprowadzić nowy szkoleniowiec Jarosław Knopik. Trener od początku nie ukrywał, że ma zamiar wprowadzić wiele nowych elementów i zupełnie inną, niż dotychczasową wizję gry.

– Mamy fajną drużynę, a w niej nowe, młode zawodniczki i na pewno każda z nich wniesie coś fajnego na boisko. Jest nowy trener i nowe spojrzenie. Myślę, że wiele zespołów będzie zaskoczonych naszą grą w zbliżającym się sezonie. Na pewno będziemy grać inaczej w obronie i postawimy na szybszą piłkę w ataku. Mam nadzieję, że to przyniesie nam sukces – zaznaczyła Hanna Rycharska, kapitan Młynów Stoisław Koszalin.

W ostatnich miesiącach zespół mocno się przebudował. Dołączyło pięć nowych zawodniczek: Magdalena Reichel, Kristýna Kubišová, Barbara Choromańska, koszalinianka Patrycja Jura oraz bramkarka Aleksandra Nowicka. W okresie przygotowawczym z drużyną trenowała jeszcze Ukrainka Karina Bayrak – Ze względów proceduralnych w pierwszych meczach sezonu nie będzie możliwy występ tej zawodniczki – poinformował Damian Zydel, kierownik drużyny.

Inauguracja sezonu w sobotę, 10 września. Początek spotkania o godz. 17 w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej. Transmisję meczu będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Jedno pytanie o każdym województwie! 12/16 to obowiązek

Pytanie 1 z 16
Na początek coś łatwego. W woj. małopolskim znajduje się najwyższy szczyt Polski. Jak się nazywa?
NAJGORSZY PRZEDMIOT NA ŚWIECIE - Kasia Węsierska o WF-ie | ESKA XD - Fit vlog #57
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE