Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. To cykliczna akcja prowadzona przez koszalińską policję

i

Autor: materiały prasowe Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. To cykliczna akcja prowadzona przez koszalińską policję

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. To cykliczna akcja prowadzona przez koszalińską policję

2022-08-17 9:54

Koszalińska policja spotyka się z dziećmi i młodzieżą aby wyczulić na zachowania niebezpieczne, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą.

Plaża czy kąpielisko to miejsca, gdzie w sezonie letnim większość osób spędza czas wolny. Brak wyobraźni, alkohol i niefrasobliwość w wodzie mogą stać się powodem nieszczęśliwych wypadków. Dlatego policjanci z koszalińskiej komendy spotkali się z dziećmi i ich opiekunami, którzy wypoczywali nad Wodną Doliną i przypomnieli o podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami

Podczas weekendowych działań policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przypomnieli o tym, jak bezpiecznie spędzać wolny czas nad wodą. Mundurowi ostrzegali przed zabieraniem ze sobą na plażę i pozostawianiem bez nadzoru portfeli z większą ilością gotówki, dokumentów oraz telefonów.

Nie zabrakło też rozmów z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego plażowania i kąpania się w akwenach wodnych. Podczas spotkania wyczuwali, że bezpieczna kąpiel to tylko w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

Do wspólnych działań aktywnie włączyli się płetwonurkowie z klubu „Mares”, którzy zaprezentowali pokaz ratownictwa wodnego. Działania odbyły się w ramach Kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która do końca wakacji będzie odbywała się cyklicznie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE