Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. To cykliczna akcja prowadzona przez koszalińską policję

i

Autor: materiały prasowe Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. To cykliczna akcja prowadzona przez koszalińską policję

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. To cykliczna akcja prowadzona przez koszalińską policję

2022-08-17 9:54

Koszalińska policja spotyka się z dziećmi i młodzieżą aby wyczulić na zachowania niebezpieczne, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą.

Plaża czy kąpielisko to miejsca, gdzie w sezonie letnim większość osób spędza czas wolny. Brak wyobraźni, alkohol i niefrasobliwość w wodzie mogą stać się powodem nieszczęśliwych wypadków. Dlatego policjanci z koszalińskiej komendy spotkali się z dziećmi i ich opiekunami, którzy wypoczywali nad Wodną Doliną i przypomnieli o podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami

Podczas weekendowych działań policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przypomnieli o tym, jak bezpiecznie spędzać wolny czas nad wodą. Mundurowi ostrzegali przed zabieraniem ze sobą na plażę i pozostawianiem bez nadzoru portfeli z większą ilością gotówki, dokumentów oraz telefonów.

Nie zabrakło też rozmów z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego plażowania i kąpania się w akwenach wodnych. Podczas spotkania wyczuwali, że bezpieczna kąpiel to tylko w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

Do wspólnych działań aktywnie włączyli się płetwonurkowie z klubu „Mares”, którzy zaprezentowali pokaz ratownictwa wodnego. Działania odbyły się w ramach Kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która do końca wakacji będzie odbywała się cyklicznie.