Akcja charytatywna Pusta Choinka w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Akcja charytatywna Pusta Choinka w Koszalinie

Marzenia i potrzeby dzieci zapisano na bombkach. Akcja „Pusta Choinka” w Koszalinie

2021-12-08 9:50

„Pusta Choinka” w niedzielę 12 grudnia w Koszalinie. Akcja charytatywna Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ma na celu przygotowanie świątecznych prezentów dla ubogich dzieci, a także pomoc dzieciom uchodźców, które żyją w obozach na greckich wyspach.

Na prezenty czeka 70-cioro dzieci z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Ich marzenia i potrzeby zapisano na bombkach, które w niedzielę zawisną na suchym drzewku, symbolizującym „Pustą Choinkę”. Stanie ono w namiocie Caritas na koszalińskiej giełdzie. Każdy będzie mógł wybrać bombkę, a tym samym dziecko, któremu chce zrobić prezent.

- Marzenia dzieci najczęściej dotyczą potrzeb codziennych. Proszą o ciepłą kurtkę, zimowe buty, elegancką koszulę. Zdarza się, że młodsze dzieci w wieku 6-8 lat pragną dostać jakąś zabawkę, co w tym wieku jest zupełnie zrozumiałe - mówi Krystian Linnik z koszalińsko-kołobrzeskiej Caritas. Na miejscu o akcji będą informować wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas, którzy będą przechadzać się między stoiskami. Prezent należy dostarczyć do siedziby Diecezjalnej Caritas w Koszalinie przy ul. Biskupa Czesława Domina 8.

„Pusta Choinka” ma też wymiar wirtualny. Wkrótce ruszy strona internetowa z interaktywną choinką, z której też będzie można wybrać bombkę. Prezent będzie można kupić i przynieść do Caritas lub przelać kwotę, która pokryje koszt prezentu, a resztę zadania pozostawić wolontariuszom Caritas.

Dodatkowo w ramach „Pustej Choinki” zbierane będą do puszek datki na organizację wigilii oraz na paczki żywnościowe i higieniczne dla dzieci z obozów dla uchodźców na greckich wyspach Samos i Lesbos.

Każdy z darczyńców otrzyma pamiątkowy magnez z logo „Pustej Choinki” i e-book z bajkami dla dzieci. Finał akcji w niedzielę od godz. 8.00 do 14.00 na Terenach Podożynkowych w Koszalinie. M W-M

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Słodkie smaki dzieciństwa! Czy pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 20
Dostępne do dziś, wytrawne, twarde "ciastka" z kminkiem to:
EskaROCK Live! - Organek - cały koncert