Budowa powinna ruszyć wczesną wiosną 2022 r.

i

Autor: Materiały prasowe Budowa powinna ruszyć wczesną wiosną 2022 r.

Najkorzystniejsza oferta już wybrana. Kiedy ruszy budowa węzła Sianów Zachód?

2021-12-06 10:27

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała ofertę należącą do konsorcjum firm Polbud-Pomorze i Colas Polska. Oferta zakłada realizację zadania za ponad 22 mln zł i skrócenie terminu realizacji budowy węzła do 9 miesięcy.

Nowy węzeł połączy drogę ekspresową S6 z drogą wojewódzką nr 203 Koszalin - Darłowo oraz drogą krajową nr 6. Znajduje się na brakującym odcinku obwodnicy Koszalina i Sianowa, gdzie od sierpnia prowadzone są roboty związane z dokończeniem obwodnicy.

Teraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na ewentualne odwołania od wyboru oferty. Budowa powinna ruszyć wczesną wiosną przyszłego roku.

Inwestycja obejmuje budowę dwóch rond i czterech łącznic z S6. Przebudowany zostanie także 960-metrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 203 oraz ok. 210-metrowy drogi krajowej nr 6. Wykonane zostaną prace związane z budową kanału technologicznego, ekranów akustycznych i oświetleniem drogowym. Przebudowana będzie istniejąca kanalizacja sanitarna, deszczowa oraz wodociągowa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Dzieciństwo w PRL – Mikołajki

Pytanie 1 z 10
Szkolne mikołajki odbywały się przeważnie:
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 03.12.2021