Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie przeniesiony

i

Autor: Materiały Prasowe Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie przeniesiony

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie przeniesiony. Jaki jest nowy termin?

2021-02-01 14:30

To jedna z największych w Europie impreza miłośników zimowych kąpieli w morzu. Co roku do Mielna na to wydarzenie przyjeżdża ponad 6 tysięcy zimnolubnych z Polski i zagranicy

Ze względu na pandemię rząd wydłużył obostrzenia, które spowodowały, że organizatorzy przełożyli imprezę na inny termin. Obecnie nie ma nowej daty, więcej informacji ma pojawić się po 10.02.

- Głównie chodzi o zamknięte hotele – mówi Anna Ledochowicz, dyrektor Centrum Kultury. - Większa część morsów jest spoza regionu i musimy zapewnić im noclegi. Po drugie, do 14.02 włącznie zamknięte są Centra Kultury, więc nie moglibyśmy zorganizować imprezy. Nie chcemy jej odwoływać, dlatego zawiadomiliśmy morsy o zmianie terminu.

Na stronie zlotu pojawiły się informacje o tym w jaki sposób osoby, które rezygnują z udziału w nowym terminie zlotu, mogą ubiegać się o zwrot wpłat. Wstrzymane zostały także mini zloty, do których zgłosiło się 16 miejscowości w całej Polsce.

To jaką formę ostatecznie będzie miało wydarzenie zależy od kolejnych decyzji rządu. Przypomnijmy, impreza miała odbyć się 14 lutego.

Zobacz kąpiel Wesołych Morsów Z Jezioraka w ramach WOŚP w Iławie