Szpital Wojewódzki w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Szpital Wojewódzki w Koszalinie

Szpital

Mieszkania dla lekarzy, którzy podejmą pracę w koszalińskim szpitalu

2023-06-14 13:11

Szpital Wojewódzki w Koszalinie szuka lekarzy, głównie na zawieszony oddział neurologii. Porozumienie, które podpisali prezydent Koszalina Piotr Jedliński i zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie Rajmund Rajewski, dotyczy zapewnienia pierwszeństwa w przydziale mieszkań z zasobów KTBS.

Lekarze mający specjalizacje z neurologii, chorób wewnętrznych, anestezjologii i intensywnej terapii oraz neonatologii będą mieć pierwszeństwo w przydziale mieszkań z Koszalińskiego TBS, jeśli zdecydują się na pracę w szpitalu wojewódzkim.

- Sytuacja związana z personelem medycznym w koszalińskim Szpitalu Wojewódzkim jest na tyle trudna, że - mimo iż szpital nie jest naszą placówką - postanowiłem działać, by poprawić sytuację zdrowotną mieszkańców naszego miasta - mówi Piotr Jedliński, prezydent Koszalina. Dodał, że liczy na to, że mieszkanie z KTBS będzie sposobem na przyciągnięcie do Koszalina nowych lekarzy, co z kolei przyczyni się do lepszego dostępu do opieki medycznej.

Przydział zależny będzie od rotacji mieszkań w KTBS oraz wielkości oczekiwanego mieszkania. Umowa będzie podpisywana na czas określony, tj. na czas trwania umowy lub kontraktu zawartego między lekarzem a szpitalem. Miasto zobowiązało się, że rocznie udostępniać będzie lekarzom do pięciu mieszkań.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz: czy rozpoznasz polskie miasto po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Jakie to miasto?
Miast
Czego się nie da odzobaczyć w podróży? Marian na świecie | Tak trzeba żyć #33 Eska Rock