Rajd z Koszalina do Rosnowa

i

Autor: Materiały prasowe Rajd z Koszalina do Rosnowa

Wydarzenie

„Na dwóch kółkach przez Pomorza Zachodnie”. Rajd rowerami i koszalińską wąskotorówką

2023-08-09 10:20

Kolejny rajd z cyklu „Na dwóch kółkach przez Pomorza Zachodnie” wystartuje z Wodnej Doliny w Koszalinie w sobotę 12 sierpnia o godz. 13. Rowerzyści dojadą na piknik przy stacji kolejki wąskotorowej w Rosnowie. Na miejscu - ognisko, muzyka, zabawy i konkursy dla dzieci, a wieczorem kino plenerowe. Dodatkową atrakcją będzie powrót kolejką wąskotorową do Koszalina. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wakacyjne rajdy organizowane pod hasłem „Na dwóch kółkach przez Pomorze Zachodnie” to propozycja dla rowerzystów w każdym wieku. Także dla początkujących. Trasa jest tak zaplanowana, by każdy bez trudu ją pokonał. Nawet na zwykłym miejskim rowerze. Prowadzić będzie z Koszalina brzegiem jeziora Lubiatowo do Manowa, a następnie dalej do Rosnowa, to około 22 km.

Zbiórka uczestników odbędzie się w sobotę na terenie Wodnej Dolinie przy ulicy Sybiraków, a start zaplanowano o godzinie 13. Warto przyjechać nieco wcześniej, aby zaopatrzyć się w potrzebne rzeczy. Na miejscu będą dostępne woda, owoce, batoniki energetyczne oraz drożdżówki.

W Rosnowie dla uczestników pikniku przygotowano ekologiczne warsztaty, konkurs wiedzy o Unii Europejskiej oraz atrakcyjne rowerowe nagrody. Będzie również mobilny warsztat do sprawdzania stanu technicznego rowerów oraz stoisko z mapami turystycznymi. Najszybsi uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.

Rowerową sobotę w Rosnowie można zakończyć powrotem wąskotorówką do Koszalina o godz. 17.30. Ale można również zostać na plenerowy seans. O godzinie 21 - kolejny pokaz z cyklu „Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim”. Bezpłatne kino na wygodnych leżakach, a na ekranie „Zupa nic” w reżyserii Kingi Dębskiej i znakomitymi kreacjami Kingi Preis, Adama Woronowicza, Ewy Wiśniewskiej, Katarzyny Kwiatkowskiej i Przemysława Bluszcza.

Więcej informacji o rajdzie: https://www.facebook.com/events/1268252230716963

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Quiz skojarzeniowy. Podajemy słowa, Ty zgadnij co je łączy

Pytanie 1 z 10
Madryt, Paryż, Rzym
Eska Summer City Olsztyn! Wizyta w Akademii Tenisa SetPoint