Dofinansowanie sali gimnastycznej w Kołobrzegu

i

Autor: Materiały prasowe Dofinansowanie sali gimnastycznej w Kołobrzegu

Nowa sala gimnastyczna przy SP6 w Kołobrzegu. Będzie dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych

2021-04-13 13:01

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu doczeka się w pełni wyposażonej sali gimnastycznej uwzględniającej potrzeby uczniów z niepełnosprawnościami. Wyposażenie w nowym obiekcie ma pozwolić na prowadzenie rehabilitacji ruchowej czy gimnastyki kompensacyjnej. Realizowane też będą indywidualne formy rehabilitacji dedykowanej uczniom z orzeczeniem o niepełnosprawności.

- To bardzo potrzebna i długo oczekiwana inwestycja. Nie tylko przez dyrektor szkoły, ale także rodziców i uczniów uczęszczających do placówki. Przetarg na pracę mamy już rozstrzygnięty, a pracę ruszyły. Spodziewamy się, że sala będzie gotowa na wrzesień przyszłego roku - powiedział Michał Kujaczyński, rzecznik prezydent Kołobrzegu.

Kołobrzeg otrzymał na salę gimnastyczną ponad 1,7 mln zł dofinansowania ze środków PFRON. Koszt całej inwestycji to ponad 4,7 mln zł. W tym roku z dofinansowania robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji skorzystają też dwa inne samorządy.

- Dofinansowanie otrzymała także gmina Gryfino na budowę zadaszenia przed budynkiem ŚDS przy ul. Sprzymierzonych oraz powiat szczecinecki na montaż windy w budynku Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie przy ul. Szpitalnej 5 - przekazała informację Emilia Wolf z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

W tym roku na dofinansowanie prac budowlanych ze środków PFRON, będących w dyspozycji marszałka, przeznaczono ponad 2 mln zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Olivia Addams wraca z hitem Stranger na wiosnę 2021! Poznajcie przedpremierowo w Radiu ESKA!