Próba generalna do musicalu In The Heights

i

Autor: Materiały prasowe Próba generalna do musicalu "In The Heights"

​Nowy musical przygotowali artyści Teatru Muzycznego Adria. W Polsce wystawiony zostanie po raz pierwszy - właśnie w Koszalinie!

2022-09-24 14:10

Premiera tego tytułu już dzisiaj w Teatrze Muzycznym Adria. W obsadzie 24 osoby, a wśród nich uznani w kraju artyści musicalowi: Rafał Szatan i Filip Cembala. Spektakl obfituje w język hiszpański, rap i latynoskie kompozycje muzyczne, a opowiada o przyjaźni, miłości i wykluczeniu społecznym.

„In The Heights” to historia, która rozgrywa się w ciągu trzech dni i obejmuje postacie z dominikańsko-amerykańskiej, tętniącej życiem dzielnicy Washington Heights na Górnym Manhattanie w Nowym Jorku. Jest to społeczność na skraju zmian, a opowieść jest pełna nadziei, marzeń i presji.

Głównymi bohaterami jest para przyjaciół: Usnavi i Vanessa. W tych rolach zobaczymy Rafała Szatana i Magdalenę Łoś-Wojcieszek. Usnavi i Vanessa dorastali razem w pełnej kolorowych flag dzielnicy Nowego Jorku, Washington Heights. Oficjalnie łączy ich wieloletnia przyjaźń, ale tak naprawdę jest między nimi głębokie uczucie, do którego nie chcą się przyznać i wokół tego wątku zawiązuje się ciekawa akcja spektaklu.

Drugą parę, na której głównie opiera się historia w musicalu, grają Marta Bykowska i Filip Cembala. Ich bohaterowi to zakochani w sobie Nina i Benny. Los rzuca im pod nogi wiele przeciwności, które są prawdziwym sprawdzianem dla ich uczucia.

- Historia musicalu opowiada o dzielnicy latynoskiej i problemach osób, które tam mieszkają. Dotykają one wykluczenia ze społeczeństwa, konfliktów z bogatymi amerykanami, którzy podnoszą im czynsze, wyłączają prąd. Wydaje mi się, że mimo iż spektakl powstał kilkanaście lat temu jest dziś bardzo aktualny. Brzmi to groźnie, ale sztuka jest też pełna gorącej muzyki i gwarantuje dobrą zabawę. „In The Heights” to musical, którego produkcja jest dla nas największym wyzwaniem - mówi reżyser spektaklu Kacper Wojcieszek.

Aktorzy podkreślają, że to bardzo wymagający projekt pod względem wokalnym. Zespół wokalnie przygotowywała Ania Żaczek-Biderman, wokalistka i współzałożycielka zespołu Sound’n’Grace, która od lat zajmuje się prowadzeniem grup wokalnych.

Światowa premiera musicalu odbyła się w roku 2005 w Waterford, Connecticut, a w 2007 r. wystawiono go na Off-Broadwayu. Już w kolejnym roku spektakl pojawił się na Broadwayu.

Był nominowany do trzynastu nagród Tony, które uważane są za musicalowe Oscary, i zdobył cztery nagrody, w tym statuetkę dla najlepszego musicalu. Filmowa adaptacja musicalu ukazała się w czerwcu 2021 roku.

Prapremiera musicalu w koszalińskim Teatrze Adria dziś, 24 września o godz. 18.00, a premiera w niedzielę, 25 września o 17.00. Ostatnie bilety czekają na stronie teatradria.pl

AUTOR: Magda Wanowska-Miksa

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Te błędy Polacy popełniają najczęściej. Wynik poniżej 10/15 to wstyd

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną odpowiedź
FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058