Od niedzieli ruch samochodowy w centrum Kołobrzegu zostanie ograniczony

i

Autor: materiały prasowe Od niedzieli ruch samochodowy w centrum Kołobrzegu zostanie ograniczony

Od niedzieli centrum Kołobrzegu będzie częściowo zamknięte dla ruchu pojazdów. Jest już nowa koncepcja, która znacznie ograniczy ruch

2021-07-08 9:46

Ograniczenie ruchu w centrum uzdrowiska nie dotknie mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców. Chodzi o to aby turyści pozostawiali pojazdy na uboczu centrum i szli do niego pieszo

Ograniczenia ruchu będą dotyczyły odcinka ulicy Arami Krajowej na wysokości katedry, odcinka ulicy Ratuszowej od strony Armii Krajowej do Urzędu Miasta i ulicy Giełdowej również od strony Armii Krajowej w kierunku ul. Jana Pawła II.

Będzie też ograniczony wjazd w ul. Ratuszową od ul. Narutowicza, która stanie się dwukierunkowa na odcinku od ul. Marackiej. Zlikwidowanych zostanie także sześć miejsc parkingowych. Zabieg ten ma wyprowadzić ruch kołowy z centrum uzdrowiska, zmobilizować turystów aby spacerowali pieszo, a nie stawiali samochodu tam gdzie popadnie. To jedynie początek zmian.

Mimo zmniejszenia liczby miejsc postojowych, włodarze zapewniają, że mieszkańcy oraz lokalni przedsiębiorcy nie odczują żadnych zmian.

Zmiany w organizacji ruchu nastąpią już od niedzieli wraz z otwarciem Jarmarku Solnego i pozostaną już na stałe.

Drewnale w Sitawce na Podlasiu. Artysta Arkadiusz Andrejkow na starych stodołach maluje dawnych mieszkańców wsi