Przetargi na budowę S6 od Koszalina do Słupska ogłoszone

i

Autor: Materiały prasowe Przetargi na budowę S6 od Koszalina do Słupska ogłoszone

Ogłoszono przetargi na budowę S6 od Koszalina do Słupska. Nowa droga powinna być gotowa w 2025 roku

2021-09-07 15:16

Nowa droga ekspresowa, o łącznej długości 46 kilometrów, została podzielona na dwa odcinki realizacyjne: Sianów - Sławno oraz Sławno - Słupsk. Razem z obecnie budowaną obwodnicą Koszalina i Sianowa utworzy spójny układ komunikacyjny w relacji Szczecin - Gdańsk i usprawni ruch komunikacyjny na północy województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Droga ekspresowa S6 od Koszalina do Słupska została podzielona na dwa odcinki o długości ok. 23 kilometrów. Pierwszy odcinek Sianów - Sławno rozpoczyna się tuż za nowo budowaną obwodnicą Koszalina i Sianowa i kończy przed miejscowością Sławno.

Drugi biegnie od Sławna, omijając je od strony południowej, do Słupska, znajdującego się już w województwie pomorskim.

W ramach całego, 46-kilometrowego powstanie aż osiem węzłów drogowych (Kawno, Malechowo, Karwice i Bobrowice Sławno, Warszkowo, Wrześnica, Sycewice) oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych.

Będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. 

Droga S6 Koszalin - Słupsk wyposażona zostanie w nowoczesne urządzenia do zarządzania ruchem, urządzenia ochrony środowiska oraz elementy związane z bezpieczeństwem ruchu na drodze. Ponadto powstanie sieć teleinformatyczna umożliwiająca sprawne i szybkie komunikowanie zdarzeń do Punktu Informacji Drogowej. Planowane rozpoczęcie prac budowanych zaplanowano jesienią przyszłego roku. Nowa droga powinna powinna być gotowa w 2025 r.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na oferty wykonawców do 13 października br.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Eska Summer City Olsztyn - XII Festiwal Smaków Food Trucków