INTEGRACJA

Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne w Łazach! [GALERIA]

2023-09-17 15:20

Już po raz 21 pierwszy osoby z niepełnosprawnością, z całej Polski; spotkały się w jednym miejscu. W Łazach odbyły się Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne. Udział wzięło łącznie, blisko 500 osób. Były wspólne zajęcia taneczne, artystyczne czy nauka pierwszej pomocy. To jak osoby z niepełnosprawnością spędzały swój czas zobaczycie w galerii.

Wśród 30 placówek, które pojawiły się na miejscu, byli uczestnicy z różnych miejsc w Polsce. Nawet tych z końca kraju np.: Katowic czy Krakowa. Warsztaty odbywały się przez 3 dni, a w programie czekało wiele atrakcji. Osoby z niepełnosprawnością miały okazję wykorzystać sznurki w kreatywny sposób. Był to tzw.: strining art. Zdobiono także breloki za pomocą drewnianej sklejki. Podczas warsztatów z nakrycia głowy robiono czapki czy opaski, a oprócz tego wykonywano również PIROGRAFIE, czyli wypalanie obrazów na drewnie. Jak pochwalili się sami uczestnicy, tworzyli także różne rzeczy z lawendy, a ostatniego dnia warsztatów czekały na nich warsztaty arteterapeutyczne, czyli terapia poprzez tworzenie sztuki. Relacji z wydarzenia możecie posłuchać poniżej. Materiał przygotował Tomasz Ślęzak.

Materiał audio znajdziecie pod materiałem wideo

Ogrodnicze święto w Szczecinie
Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne w Łazach

Jakim typem osobowości jesteś? Testowy quiz

Pytanie 1 z 2
Co lubisz robić w wolnym czasie?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!