Osiedle Bukowe: dziś rusza remont Prostej i Popiełuszki

2021-10-27 7:31

To był długo wyczekiwany remont - od wielu miesięcy, a nawet lat mieszkańcy apelowali o przebudowę Prostej i Popiełuszki. Prace rozpoczynają się dziś.

W związku z tym będzie sporo utrudnień, między innymi zamknięty będzie odcinek ulicy Prostej od wiaduktu kolejowego aż do ulicy Wielkopolskiej.

W ramach przebudowy zdjęte zostaną mocno już zniszczone płyty betonowe, a zastąpi je nowy asfalt. Zanim to jednak nastąpi konieczna będzie wymiana całej infrastruktury podziemnej. Nowe oblicze zyska prawie 500 metrów Prostej i ponad 500 m ulicy Popiełuszki, a oprócz nowej asfaltowej nawierzchni powstaną także nowe chodniki, ścieżki rowerowe, wjazdy na posesje i nowe oświetlenie.

Części z aut kradzionych w całej UE. Są warte fortunę!

Koszt tej inwestycji to 8 milionów złotych, z czego 2,5 mln to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Koniec prac zaplanowano na czerwiec 2022 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE