87-latek został okradziony metodą „na policjanta”

i

Autor: Materiały prasowe 87-latek został okradziony metodą „na policjanta”

Areszt

Oszuści "na policjanta" zatrzymani. Okradli seniora z Koszalina

2024-01-30 6:21

Sprawcy, podszywając się pod policjantów wyłudzili 60 tysięcy złotych. 87-latek uwierzył, że tylko w ten sposób pomoże swojemu synowi wyjść na wolność. 23 i 24- latek usłyszeli zarzut oszustwa i trafili do aresztu.

Na telefon stacjonarny 87-latka zadzwonił mężczyzna. Podając się za policjanta poinformował seniora, że jego syn spowodował wypadek, został zatrzymany, a jedyną szansą, żeby mógł wyjść na wolność jest wpłacenie kaucji.

Senior nie podejrzewając nikogo o złe intencje, spakował pieniądze i przekazał mężczyźnie, który odebrał je osobiście. Po pewnym czasie i rozmowie z najbliższymi 87-latek zorientował się, że został oszukany.

Szybkie działania operacyjne kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie doprowadziły do ustalenia sprawców. Pomógł rysopis przekazany przez pokrzywdzonego.

23-latek i 24-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli zarzut oszustwa. Sąd Rejonowy w Koszalinie zdecydował o aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia.

Policja przypomina, że funkcjonariusze nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy. Mundurowi apelują, żeby rozmawiać z osobami starszymi, przypomnieć im stosowane przez oszustów metody i przygotować na to, jak mają się zachować w momencie odebrania takiego telefonu. Uczulać seniorów, by byli ostrożni w kontaktach z nieznajomym, a w szczególności z tymi, których słyszą w słuchawce telefonu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Najpopularniejsze polskie seriale ostatnich lat – jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 10
“Informacja zwrotna” to adaptacja książki autorstwa…
“Informacja zwrotna”
Eska_poranek_short_licytacja wośp