Pieniądze dla szpitali w Kołobrzegu. Łącznie placówki otrzymały 1,6 mln zł dofinansowania

i

Autor: http://www.rpo.wzp.pl Pieniądze dla szpitali w Kołobrzegu. Łącznie placówki otrzymały 1,6 mln zł dofinansowania

Pieniądze dla szpitali w Kołobrzegu. Łącznie placówki otrzymały 1,6 mln zł dofinansowania

2022-04-12 15:05

Regionalny Szpital oraz Szpital Uzdrowiskowy „Willa Fortuna” w Kołobrzegu skorzystają ze środków Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych na remonty i wyposażenie przestrzeni medycznych

Regionalny Szpital otrzyma 1,5 mln zł na przebudowę holu głównego oddziału chirurgii, a szpital uzdrowiskowy prawie 100 tys. na montaż instalacji fotowoltaicznej. O przyznaniu finansowej pomocy dla obu kołobrzeskich placówek zdecydował Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. Środki zostaną przeznaczone na remonty, modernizację i wyposażenie medyczne. Inwestycje muszą być zrealizowane do końca 2022 roku.

Szpital Uzrowiskowy „Willa Fortuna” postawił na ekologiczne rozwiązania. Inwestycja obejmie montaż na dachu budynku paneli fotowoltaicznych. Koszt przedsięwzięcia to ponad 160 tys. z, z czego 100 tys. zł. przeznaczy na ten cel Urząd Marszałkowski. Instalacja fotowoltaiczna ma być gotowa do listopada.

Regionalny Szpital w Kołobrzegu otrzyma 1,5 mln zł. Fundusze przeznaczy na przebudowę i wyposażenie głównego holu oddziału chirurgii, wymianę windy i modernizację holu na niskim parterze. Koszt całkowity inwestycji oszacowano na prawie 1,6 mln zł.

Express Biedrzyckiej - Barbara Dolniak: PiS gra katastrofą żeby przykryć prawdziwe problemy

Warto dodać, że samorząd Województwa Zachodniopomorskiego ma pod swoją opieką trzynaście placówek ochrony zdrowia, siedem z nich to specjalistyczne szpitale. W 2022 roku w budżecie Urzędu Marszałkowskiego na remonty, modernizacje i zakupy sprzętu zarezerwowano ponad 12 mln zł.