Akta sprawy liczą 40 tomów

i

Autor: Materiały prasowe Akta sprawy liczą 40 tomów

Pierwsza rozprawa w sprawie tragicznego pożaru w escape roomie w Koszalinie

2021-12-14 8:54

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie rusza dziś proces czworga oskarżonych, wszyscy mają zarzuty umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci pięciu 15-latek. Grozi im do 8 lat więzienia. Do pożaru w koszalińskim escape roomie doszło 4 stycznia 2019.

Proces rozpoczyna się niemal po trzech latach od tragicznego pożaru w budynku escape roomu w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego 88, w którym zginęło pięć 15-letnich uczennic kl. III D Gimnazjum nr 9, świętujących w pokoju zagadek urodziny jednej z nich.

Śledztwo w sprawie pożaru zostało zamknięte 1 kwietnia, a 30 kwietnia do sądu okręgowego skierowano akt oskarżenia przeciwko czterem osobom. Na ławie oskarżonych zasiądzie organizator escape roomu, jego babcia i matka, które pomagały w prowadzeniu placówki oraz pracownik escape roomu.  Wszyscy oskarżeni mają przedstawione zarzuty.

Według ustaleń prokuratury przyczyną pożaru był ulatniający się gaz z butli zasilających piecyki w budynku. Jedyne okno w pomieszczeniu od wewnątrz było zabite deskami, od zewnątrz było okratowane. Dziewczęta zatruły się tlenkiem węgla.

Materiał dowodowy zajmuje 40 tomów akt sprawy, a na liście świadków znajduje się 130 nazwisk. Wtorkowy termin rozprawy jest jednym z 14 wyznaczonych do 17 marca 2022 r. przez sąd.

Ze względu na duże zainteresowanie mediów procesem, przedstawiciele redakcji, którzy nie uzyskali kart wstępu na salę rozpraw, 14 grudnia będą mogli śledzić jego przebieg w innej sali.

Kolejne rozprawy odbędą się 15 i 16 grudnia, a następne zaplanowane są na styczeń, luty i marzec przyszłego roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

W jaki sposób motywujesz dziecko?

Pytanie 1 z 8
Twój maluch nie chce ubrać się przed wyjściem na spacer. Co robisz?
ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH