Nowy kierunek na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Pierwszy taki w Polsce

i

Autor: Materiały Prasowe Nowy kierunek na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Pierwszy taki w Polsce

Pierwszy kierunek w Polsce "Sport, Fitness, Wellness i Spa" będzie realizowany w Koszalinie

2021-02-19 12:10

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa uzyskała zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na uruchomienie 9 - tego już kierunku. „Sport, Fitness, Wellness i Spa" ma ruszyć od nowego roku akademickiego

Kierunek "Sport, Fitness, Wellness i Spa" to autorski projekt uczelni przygotowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy w pasie nadmorskim. - Zanim zgłosiliśmy kierunek do ministerstwa, rozmawialiśmy z lokalnymi przedsiębiorcami - mówi rektor PWSZ Jan Kuriata. - Ponad sto obiektów leżących w pasie nadmorskim odpowiedziało nam twierdząco, że potrzeba na profesjonalną kadrę jest olbrzymia.

Podczas trzyletnich studiów licencjackich studenci uzyskają uprawnienia zawodowe m.in. instruktora sportu, fitness, rekreacji ruchowej, menadżera sportu, terapeuty wellness i SPA. Obecnie władze uczelni opracowują harmonogram zajęć, które ruszą od 1 października bieżącego roku. Na kierunek zostanie przyjętych maksymalnie 45 osób. - To opcjonalna liczba - podkreśla rektor uczelni. - Kierunek wymaga zajęć teoretycznych, ale i praktyki. Większa grupa nie dała by możliwości wszystkim studentom skorzystania z zajęć na 100%.

 Absolwenci kierunku znajdą zatrudnienie w klubach fitness, ośrodkach SPA i wellness, centrach odnowy biologicznej i sanatoriach, których w naszym pasie nadmorskim nie brakuje. Warto dodać, że w ubiegłym roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie zajęła 4. miejsce wśród wszystkich uczelni zawodowych pod względem liczby zatrudnionych absolwentów i osiąganego przez nich wynagrodzenia. Kandydaci mają do wyboru studia stacjonarne i niestacjonarne. Szczegóły znajdziecie na stronie PWSZ. 

Owoce w diecie odchudzającej i w zdrowym żywieniu. Dietetyk radzi