Policjanci sprawdzają czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości

i

Autor: Materiały prasowe Policjanci sprawdzają czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości

Policja

Piraci drogowi na celowniku koszalińskiej policji. Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

2023-11-07 10:57

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków. Policjanci podczas prowadzonych działań sprawdzają czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów i przestrzegają ograniczeń. Od początku roku zatrzymali 77 uprawnień do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Podczas ostatnich działań mundurowi kontrolowali kierowców w miejscach m.in. wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na ul. Gdańskiej policjanci zatrzymali kierującego oplem. Podstawą kontroli była oczywiście nadmierna prędkość. Kolejny kierujący, który nie zastosował się do przepisów i jechał volvo z nadmierną prędkością został skontrolowany przy ul. Manowskiej. Kierowcy, którzy przekroczyli prędkość zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Od początku 2023 roku uprawnienia do kierowania zatrzymano 77 kierującym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Top 10 filmów według Filmweb. Sprawdź, jak dobrze znasz światowe klasyki

Pytanie 1 z 10
W jakich czasach odbywa się akcja filmu „Lista Schindlera”?
Radio Eska: Ta dziewczyna ma głos jak sanah! Opadła nam szczęka, gdy ją usłyszeliśmy