KAS rozbiła grupę przestępczą

i

Autor: Materiały prasowe KAS rozbiła grupę przestępczą

Podejrzanym przedstawiono w sumie ponad 2 tysiące zarzutów. Śledztwo po nadzorem koszalińskiej prokuratury

2023-11-22 12:34

Zachodniopomorska, dolnośląska, lubuska i kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała 27 osób z grupy przestępczej, która organizowała nielegalne gry hazardowe. Członkowie grupy zarobili w ten sposób prawie 40 mln zł.

Od stycznia 2015 r. do grudnia 2017 r. grupa organizowała i prowadziła nielegalne gry hazardowe na terenie 12 województw. Zorganizowaną grupą przestępczą zarządzał jeleniogórski przedsiębiorca, prezes spółek które zajmowały się m.in. produkcją automatów do gier i ich oprogramowaniem.

Nowe, wyprodukowane w Polsce automaty, były fikcyjnie sprzedawane do Europy i Afryki. Faktycznie trafiały do lokali na terenie Polski, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe. Członkowie grupy zarobili na nielegalnych grach prawie 40 mln zł. Zabezpieczono majątek kierującego grupą o wartości 12 mln zł.

Podejrzanym przedstawiono ponad 2 tys. zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy oraz organizowania na automatach gier hazardowych z naruszeniem ustawy o grach hazardowych.

Pięciu zatrzymanych zostało aresztowanych na dwa miesiące. Pozostali mają zakaz m.in. opuszczania kraju.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ z teleturnieju "Milionerzy". Czy wygrałbyś 1 milion złotych? Odpowiedz poprawnie na ostatnie pytanie

Pytanie 1 z 10
Jakiego koloru i gdzie ma wytatuowane serce smerf Osiłek?
Radio Eska: "Hotel Paradise": najpiękniejsze uczestniczki. W rajskiej willi zrobiły furorę, a od ich zdjęć na Instagramie nie można oderwać wzroku!