W powstającym budynku przy ul. Wenedów 6D powstanie 55 mieszkań

i

Autor: Prezydent Koszalina Piotr Jedliński W powstającym budynku przy ul. Wenedów 6D powstanie 55 mieszkań

Ponad 4,3 mln zł z BGK na remonty i budowę koszalińskich mieszkań

2021-08-23 14:30

Prezydent Piotr Jedliński podpisał umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, dzięki którym zostanie dofinansowana budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Wenedów 6D oraz zostanie wyremontowanych kilka mieszkań będących w zasobach Zarządu Budynków Mieszkalnych.

- Jestem niezwykle rad z podpisania tych umów – mówi prezydent Piotr Jedliński. – Dzięki nim zwiększają się możliwości i szanse na pozostanie w naszym mieście młodych ludzi, którzy rozpoczynają dorosłe życie. Liczę, że w wyniku naszych działań zapuszczą w Koszalinie korzenie i zostaną z nami na długo. Jak widać korzystamy z każdej nadarzającej się okazji, by nasze miasto zasilić funduszami z zewnątrz, które wspomagają rozwój Koszalina.

Dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego obejmie liczący prawie 2,6 tys. m2 budynek przy ul. Wenedów 6D, powstanie tam 55 mieszkań. Koszt tej inwestycji to prawie 11,7 mln zł, a wkład z BGK wyniesie nieco ponad 3,9 mln zł. Trzy mieszkania spod tego adresu przypadną wyróżniającym się absolwentom Politechniki Koszalińskiej i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie. Budynek na Wenedów 6D zostanie oddany do użytku w połowie 2022 roku.

KAPELUSZOMAT stanął na Rynku w Krakowie. To pierwsze takie urządzenie w Polsce a być może na świecie.

Bank Gospodarstwa Krajowego dofinansuje też modernizację kilku mieszkań znajdujących się w zasobach ZBM, m.in. lokal przy ul. Zwycięstwa 144/9, a także lokal przy ul. Młyńskiej 63/9. W obu przypadkach Bank daje 80% wszystkich kosztów.