16-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, bo wiózł nietrzeźwego ojca

i

Autor: pixabay 16-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, bo wiózł nietrzeźwego ojca

Pościg za 16-latkiem. Pasażerem ojciec, który miał 1,5 promila alkoholu

2022-02-02 10:48

Policjanci z Mielna podczas działań na terenie gminy, chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę osobówki. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Zaczął uciekać łamiąc inne przepisy ruchu drogowego. Został zatrzymany w Sarbinowie.

Okazało się, że za kierownicą auta siedział 16-latek. Młody mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo nie miał prawa jazdy, a pasażerem był jego nietrzeźwy ojciec. Mężczyzna w chwili badania miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności całego zdarzenia. 16-latkowi grozi odpowiedzialność za niezatrzymanie się do kontroli, a materiały postępowania zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego w Koszalinie. Nieodpowiedzialny ojciec został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie, ponieważ dopuścił do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?

Pytanie 1 z 13
Zanim na zabój zakochał się pięknej prawniczce, był znany z romansów. George Clooney swego czasu tworzył parę między innymi z:
QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?
ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE