Policjanci kontrolowali stan techniczny pojazdów

i

Autor: Materiały prasowe Policjanci kontrolowali stan techniczny pojazdów

Posypały się mandaty. Policjanci z koszalińskiej drogówki sprawdzali stan pojazdów

2021-03-30 11:57

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy kontrolowali stan techniczny samochodów ciężarowych, osobowych i busów. Sprawdzali głównie sposób przewożenia ładunków i osób oraz stan trzeźwości kierowców.

Były to kolejne działania kontrolne, które powtarzane są cyklicznie. Ich głównym celem jest eliminowanie z dróg niesprawnych pojazdów, ujawnianie nieprawidłowości związanych z przewozem towarów i osób, a także kontrola dokumentacji oraz tego czy przestrzegany jest czas pracy kierowców.

Kontrole stanu technicznego pojazdów

i

Autor: Materiały prasowe Kontrole stanu technicznego pojazdów

Podczas działań funkcjonariusze weryfikowali to, czy liczba znajdujących się w pojazdach osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Sprawdzali również trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów ciężarowych i busów, liczniki drogomierzy, a także uprawnienia do kierowania. Podczas kontroli samochodów ciężarowych, policjanci sprawdzali również stan ogumienia oraz stan techniczny pasów zabezpieczających ładunki oraz sposób ich mocowania.

Mundurowi za różnego rodzaju naruszenia przepisów ruchu drogowego nakładali mandaty karne i zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 26.03.2021