Policjanci szukają świadków i nagrań

i

Autor: Materiały prasowe Policjanci szukają świadków i nagrań

Poszukiwani świadkowie katastrofy budowlanej w Koszalinie. Wiadukt zawalił się 21 października

2021-11-05 8:56

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie prowadzi postępowanie przygotowawcze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w sprawie zdarzenia zagrażającego życiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Dotyczy ono niewłaściwego prowadzenia prac rozbiórkowych na moście przy Alei Monte Cassino w Koszalinie.

Osoby, które były świadkami lub posiadają wiedzę o przedmiotowym zdarzeniu proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11, lub telefonicznie pod numerem 47 78 41 582.

Dodatkowo o zgłaszanie się proszeni są kierowcy, którym bezpośrednio przed zdarzeniem udało się przejechać pod wiaduktem, a także osoby posiadające wszelkie nagrania z kamer samochodowych z dnia katastrofy i z dni ją poprzedzających.

Przypomnijmy, od marca ubiegłego roku 50 letni wiadukt był zamknięty dla ruchu. Techniczne ekspertyzy wykazały, że obiekt groził zawaleniem. W czerwcu wybrano wykonawcę, który podjął się rozbiórki wiaduktu, zaprojektowania nowego i jego budowy. Przetarg wygrało konsorcjum dwóch firm, które zobowiązało się zrealizować inwestycję za blisko 36 milionów złotych.

21 października, podczas rozbiórki wiaduktu jego północna część zawaliła się w całości. 

Świadkowie katastrofy budowlanej proszeni są o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
WIEDŹMIN: SEZON 2 Co w serialu od NETFLIX? | ESKA XD - Martyna movie #35