Orkan Nadia sieje spustoszenie

i

Autor: DOMIN/ SUPER EXPRESS Orkan Nadia sieje spustoszenie

Powalone drzewa, setki interwencji i brak prądu. Bilans wichur

2022-01-31 10:51

To był niebezpieczny i wietrzny weekend w Koszalinie. Warunki pogodowe były u nas najcięższe w skali kraju, a największe prędkości wiatru odnotowano właśnie na Pomorzu Środkowym. Gdzie? W Darłowie i Kołobrzegu - wiatr osiągał tam w porywach od 110 do 120 km/h.

W całym województwie odnotowano dokładnie 3775 zdarzeń związanych z silnym wiatrem, głównie były to powalone drzewa i zerwane linie energetyczne, ale pełno było też zerwanych i latających billboardów i uszkodzonych dachów i budynków. W samym tylko Koszalinie strażacy interweniowali 375 razy.

Oprócz naszego miasta strażacy najwięcej razy interweniowali w Szczecinie (297 interwencji), Drawsku (281), Goleniowie (228), Gryficach (206), Kamieniu Pomorskim (214), Szczecinku (287) i Łobzie (206).

Szalejący sztorm na Batyku

Efekt wichur to także brak prądu - prawie 7 godzin musieli czekać na ponowne jego podłączenie mieszkańcy powiatu kołobrzeskiego. Agregatami prądotwórczymi musiał się posiłkować drawski szpital oraz stacja benzynowa, by umożliwić tankowanie pracującym służbom. "Tak silnego wiatru nie było w naszym województwie od blisko 20 lat" - poinformował wczoraj wojewoda Zbigniew Bogucki. Na szczęście obyło się bez ofiar.

Wielka wichura zdemolowała Warszawę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE