Orkan Nadia sieje spustoszenie

i

Autor: DOMIN/ SUPER EXPRESS Orkan Nadia sieje spustoszenie

Powalone drzewa, setki interwencji i brak prądu. Bilans wichur

2022-01-31 10:51

To był niebezpieczny i wietrzny weekend w Koszalinie. Warunki pogodowe były u nas najcięższe w skali kraju, a największe prędkości wiatru odnotowano właśnie na Pomorzu Środkowym. Gdzie? W Darłowie i Kołobrzegu - wiatr osiągał tam w porywach od 110 do 120 km/h.

W całym województwie odnotowano dokładnie 3775 zdarzeń związanych z silnym wiatrem, głównie były to powalone drzewa i zerwane linie energetyczne, ale pełno było też zerwanych i latających billboardów i uszkodzonych dachów i budynków. W samym tylko Koszalinie strażacy interweniowali 375 razy.

Oprócz naszego miasta strażacy najwięcej razy interweniowali w Szczecinie (297 interwencji), Drawsku (281), Goleniowie (228), Gryficach (206), Kamieniu Pomorskim (214), Szczecinku (287) i Łobzie (206).

Szalejący sztorm na Batyku

Efekt wichur to także brak prądu - prawie 7 godzin musieli czekać na ponowne jego podłączenie mieszkańcy powiatu kołobrzeskiego. Agregatami prądotwórczymi musiał się posiłkować drawski szpital oraz stacja benzynowa, by umożliwić tankowanie pracującym służbom. "Tak silnego wiatru nie było w naszym województwie od blisko 20 lat" - poinformował wczoraj wojewoda Zbigniew Bogucki. Na szczęście obyło się bez ofiar.

Wielka wichura zdemolowała Warszawę