Straż

i

Autor: Facebook KM PSP Toruń

POŻAR

Pożar domu w Koszalinie. Jedna osoba nie żyje. Zatrzymano 43-letniego mężczyznę

2024-04-28 12:44

W sobotę (27.04) późnym wieczorem doszło do poważnego pożaru na osiedlu Rokosowo w Koszalinie. Zapalił się jeden ze stojących tam domów-bliźniaków. Niestety, w trakcie akcji gaśniczej znaleziono zwłoki mężczyzny.

Ogień pojawił się na parterze domu

Informacja o pożarze dotarła do strażaków kilkanaście minut po godzinie 22:00. Jak się okazało, ogień pojawił się na parterze jednego z domów, zlokalizowanego przy zbiegu ulic Westerplatte i Parkowej. Na miejsce natychmiast wysłano cztery zastępy straży pożarnej.

W trakcie działań ratunkowych okazało się, że w pomieszczeniu znajdują się zwłoki 37-letniego mężczyzny. Ciało zabezpieczono do sekcji. Pozostali mieszkańcy zostali bezpiecznie ewakuowani.

Śledczy ustalają przyczyny pożaru. Zatrzymano jedną osobę

W tej chwili służby pod nadzorem prokuratury zajmują się ustaleniem przyczyn pojawienia się ognia. Do sprawy zatrzymano 43-letniego właściciela mieszkania, który w chwili wybuchu pożaru znajdował się pod wpływem alkoholu.

Jak przyznają policjanci: konieczne jest ustalenie dlaczego mężczyzna opuścił mieszkanie podczas gdy drugi pozostał w środku. Czynności z udziałem 43-latka zaplanowano na niedzielę, gdy mężczyzna wytrzeźwieje.

Znicze na miejscu tragicznego potrącenia 10-latka w Wawrowie pod Gorzowem

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Pożar w metrze! Ewakuacja pasażerów, 5 stacji zamkniętych
Źródło: Pożar domu w Koszalinie. Jedna osoba nie żyje. Zatrzymano 43-letniego mężczyznę