„Pozory mylą – dowód nie”! Nowa akcja policyjna ruszyła w Koszalinie

i

Autor: Materiały Prasowe „Pozory mylą – dowód nie”! Nowa akcja policyjna ruszyła w Koszalinie

„Pozory mylą – dowód nie”! W sklepach w Koszalinie ruszyła nowa policyjna akcja

2021-04-15 14:02

Policjanci koszalińskiej komendy cyklicznie odwiedzają wybrane sklepy, w których sprzedawany jest alkohol. W ramach kampanii „Pozory mylą – dowód nie” mundurowi przypominają sprzedawcom o obowiązku legitymowania młodych osób, które próbują kupić napój alkoholowy.

"Pozory mylą - dowód nie” to kampania, której celem jest zapobieganie sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. Koszalińscy policjanci akcję prowadzą przez cały rok, jednak zintensyfikowane działania prowadzone są szczególnie w okresie wolnym od szkoły.

Polega ona na kontrolowaniu sklepów i przypominaniu sprzedawcom o konieczności wylegitymowaniu osób nabywających alkohol i papierosy. Mundurowi docierają również do dorosłych, by uświadomić im skalę problemu i wskazać możliwości działania.

Polub nasz fanpage ESKA Koszalin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu!

Podczas kontroli funkcjonariusze edukują sprzedawców w zakresie dokładnego sprawdzania dokumentów tożsamości młodych osób. Zdarzają się przypadki, że dowód osobisty posiada osoba niepełnoletnia, a sprzedający nie sprawdza dokładnej daty urodzenia kupującego.

Raport z Anteny 15.04
Sonda
Czy planujesz wyjazd na Majówkę 2021?