„Pozory mylą – dowód nie”! Nowa akcja policyjna ruszyła w Koszalinie

i

Autor: Materiały Prasowe „Pozory mylą – dowód nie”! Nowa akcja policyjna ruszyła w Koszalinie

„Pozory mylą – dowód nie”! W sklepach w Koszalinie ruszyła nowa policyjna akcja

2021-04-15 14:02

Policjanci koszalińskiej komendy cyklicznie odwiedzają wybrane sklepy, w których sprzedawany jest alkohol. W ramach kampanii „Pozory mylą – dowód nie” mundurowi przypominają sprzedawcom o obowiązku legitymowania młodych osób, które próbują kupić napój alkoholowy.

"Pozory mylą - dowód nie” to kampania, której celem jest zapobieganie sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. Koszalińscy policjanci akcję prowadzą przez cały rok, jednak zintensyfikowane działania prowadzone są szczególnie w okresie wolnym od szkoły.

Polega ona na kontrolowaniu sklepów i przypominaniu sprzedawcom o konieczności wylegitymowaniu osób nabywających alkohol i papierosy. Mundurowi docierają również do dorosłych, by uświadomić im skalę problemu i wskazać możliwości działania.

Polub nasz fanpage ESKA Koszalin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu!

Podczas kontroli funkcjonariusze edukują sprzedawców w zakresie dokładnego sprawdzania dokumentów tożsamości młodych osób. Zdarzają się przypadki, że dowód osobisty posiada osoba niepełnoletnia, a sprzedający nie sprawdza dokładnej daty urodzenia kupującego.

Raport z Anteny 15.04
Sonda
Czy planujesz wyjazd na Majówkę 2021?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE