Pieniądze na środki dla zabepieczenia koszalińskich placówek oświatowych

i

Autor: Materiały Prasowe Pieniądze na środki dla zabepieczenia koszalińskich placówek oświatowych

Prawie 2 mln zł na bezpieczną edukację trafi do placówek oświatowych w Koszalinie

2021-01-15 11:26

Z końcem 2020 roku Koszalin zakończył realizację projektu grantowego pn. „Pomorze Zachodnie – Bezpieczna Edukacja”. Dzięki temu szkoły oraz żłobki miejskie otrzymały wyposażenie, które zapewniło bezpieczeństwo w czasie trwającej pandemii

Koszalin pod koniec ubiegłego roku otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 mln 905 tyś zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie. Dzięki wsparciu udało się doposażyć placówki oświatowe w środki ochrony osobistej oraz sprzęt niezbędny do walki z COVID-19.

Dofinansowanie pozwoliło przekazać do tej grupy placówek środki ochrony osobistej o wartości ponad 500 tys. zł. Wśród nich znalazło się m.in.: maseczki, płyn do dezynfekcji rąk, do dezynfekcji powierzchni, przyłbice, chusteczki do dezynfekcji sprzętów i pomocy dydaktycznych, a także rękawiczki. Pozostała kwota pozwoliła zakupić specjalistyczny sprzęt wspierający utrzymanie bezpiecznych i higienicznych warunków w placówkach.

Wśród asortymentu znalazło się m.in. 109 lamp przepływowych UV-C, 27 odkurzaczy piorących do dywanów, 30 specjalistycznych szorowarek i maszyn do mycia podłóg. Zakupiono także 198 oczyszczaczy powietrza, które trafiły m.in. do wszystkich koszalińskich przedszkoli i żłobków.

Co warto zabrać zimą w góry?
Sonda
Czy odczuwasz ekonomiczne skutki pandemii?