Ulgi dla koszalińskich przedsiębiorców

i

Autor: pixabay Ulgi dla koszalińskich przedsiębiorców

Przedsiębiorcy mogą liczyć na POMOC miasta. Prezydent Koszalina podjął dwie ważne decyzje

2021-01-28 7:46

Po powrocie z przymusowego odpoczynku związanego z koronawirusem, prezydent Piotr Jedliński podjął dwie decyzje, które w swoim założeniu mają pomóc lokalnym przedsiębiorcom. Obowiązujące do tej pory udogodnienia pozostają bez zmian

Prezydent Koszalina podpisał zarządzenie, które gwarantuje 90-procentową bonifikatę od stawki czynszu na ogródki i tarasy restauracyjne oraz kawiarnie sezonowe. Stawka obowiązywać będzie od 15 marca do 30 września i wynosić będzie symboliczne 1,08 zł za metr kwadratowy miesięcznie.

Dotyczy to także umów zawartych wcześniej na czas nieokreślony, ale w tym przypadku konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku.

Drugą prezydencką inicjatywą jest projekt uchwały, która zostanie rozpatrzona przez radnych podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej 25 lutego. Jeśli zostanie przyjęta, stawka opłat za zajęcie pasa drogowego pod ogródki gastronomiczne od 15 marca do 30 września 2021 roku wynosić będzie 5 groszy za metr kwadratowy dziennie.

Obowiązujące do tej pory udogodnienia, np. odroczenie terminu zapłaty za podatek od nieruchomości czy opłaty za wynajmowane w ZBM lokale pozostają bez zmian. Jednak i w tym przypadku należy składać odpowiednie wnioski.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy wspierasz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Mike Tyson, Nicolas Cage - te gwiazdy straciły majątek | ESKA XD - Hotplota #14