kajdanki

i

Autor: canva

kryminał

Przez ponad 20 lat ukrywał się przed policją. Wpadł w Koszalinie

2024-02-12 13:12

Policjanci z Wydziału Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie i Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zdecydowanie mogą uznać swoją współpracę za sukces. Mężczyzna poszukiwany przez 23 lata został w końcu ujęty i to w Koszalinie. Jak wyglądała praca policji?

Policjanci z Białogardu i Kielc schwytali mężczyznę. Ukrywał się 23 lata przed policją

Mężczyznę poszukiwano już w 2001 roku.

- Za oszustwa, przestępstwa podrobienia dokumentów oraz oszustwa kredytowe. Od tamtego czasu 47-letni kielczanin ukrywał się przed organami ścigania - przekazała policja z Białogardu.

Za mężczyzną wydano nawet Europejski Nakaz Aresztowania oraz dwa listy gończe.

Komenda Miejska Policji w Kielcach prowadziła od lat poszukiwania. Włączyli się do tego policjanci z Wydziału Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. 

- Dzięki żmudnym i wieloaspektowym działaniom operacyjnym, analizie zgromadzonych w tej sprawie informacji oraz doskonałej współpracy doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny - przekazała policja z Białogardu.

47-letni mężczyzna został ujęty w Koszalinie na jednej z posesji. Znaleziono tam podrobione dokumenty, którymi się na co dzień posługiwał. Znaleziono też 160 g marihuany.

Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie.

Chwile grozy w koszalińskim żłobku