Mecz w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Mecz w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie

Sport

Reprezentacja Polski w futsalu zagra w Koszalinie z Serbią. Mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata 15 września

2023-08-30 9:35

Reprezentacja Polski w futsalu ponownie wraca do Koszalina. W marcu tego roku biało-czerwoni pokonali w Koszalinie Azerbejdżan 7:2, awansując tym samym do kolejnej rundy eliminacji Mistrzostw Świata. W tej zmierzą się z Serbią, Belgią i Ukrainą.

Do turnieju mistrzowskiego, który odbędzie się w Uzbekistanie, awansują zwycięzcy pięciu grup eliminacyjnych, a cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc zagrają w barażach o pozostałe dwie przepustki. Dla zespołów z Europy przysługuje bowiem 7 miejsc w Mistrzostwach Świata 2024.

Wybór Koszalina na gospodarza meczu przeciwko Serbii nie jest przypadkowy. To tutaj właśnie w roku 2017 Polacy po pokonaniu Węgrów 6:4 świętowali awans do Mistrzostw Europy, a kilka miesięcy temu pokonali faworyzowany Azerbejdżan różnicą pięciu bramek.

- Koszalin jest dla nas szczęśliwym miejscem. Wracamy tu zawsze z ogromną radością, ale mamy świadomość także, że przed nami bardzo ważne spotkanie, w którym musimy dać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że przy wsparciu biało-czerwonych kibiców rozpoczniemy dobrze kolejną fazę eliminacji do Mistrzostw Świata – komentuje Błażej Korczyński trener reprezentacji Polski w futsalu.

Kadra zgrupowanie w Koszalinie rozpocznie 10 września. Natomiast 15 września o godzinie 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej biało-czerwoni podejmą Serbię.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Quiz. Ci aktorzy, piosenkarze i sportowcy byli posłami. Pamiętasz, kto zasiadał w Sejmie?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Czy Piotr "Liroy" Marzec był posłem?
W co wierzyliście całe życie, a okazało się nieprawdą?| Iza Zabielska WYWIADEX RADIO ESKA