Drużyna Młyny Stoisław Koszalin

i

Autor: Materiały prasowe Drużyna Młyny Stoisław Koszalin

Sport

Za nimi ostatnie mecze kontrolne. Pierwsze starcie ligowe z udziałem szczypiornistek Młynów Stoisław Koszalin 9 września

2023-08-29 9:54

Piłkarki ręczne zespołu Młyny Stoisław Koszalin mają za sobą ostatnie mecze kontrolne przed sezonem 2023/2024 ORLEN Superligi. W miniony weekend wzięły udział w Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, który odbył się w Elblągu.

W pierwszym meczu koszalinianki pewnie pokonały drużynę SPR Arka Gdynia 35:22, w drugim zwyciężyły z ekipą SPR Sambor Tczew 36:16. Natomiast w ostatniej rywalizacji musiały uznać wyższość zespołu EKS Start Elbląg, któremu uległy 32:37.

– Dwa pierwsze spotkania wygraliśmy wyraźnie. Jest jednak pewna różnica między zespołami ORLEN Superligi i Ligi Centralnej, co było widać w tych dwóch meczach. Najsilniejszym przeciwnikiem był Start Elbląg. Walczyliśmy, ale warto podkreślić, że nie grały wszystkie zawodniczki. Dziś ważniejsze niż wynik było zdrowie zawodniczek, żeby w pełni przygotować się do pierwszego meczu ligowego – mówił Krzysztof Przybylski, trener zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

Spotkania w Elblągu były ostatnimi meczami kontrolnymi drużyny przed sezonem 2023/2024. W swoim pierwszym starciu ligowym koszalinianki podejmą zespół Handball JKS Jarosław. Spotkanie zaplanowano w sobotę, 9 września.

Od tego sezonu nową kapitan Młynów Stoisław Koszalin będzie rozgrywająca Anna Mączka. Z drużyną związana jest od 2019 roku. W minionym sezonie była bezsprzecznie liderką drużyny, zdobywając w całym sezonie 117 bramek.

Kapitan drużyny Anna Mączka

i

Autor: Materiały prasowe Kapitan drużyny Anna Mączka

Trenerem drużyny pozostaje Krzysztof Przybylski. Pracę w Koszalinie szkoleniowiec rozpoczął kilka miesięcy temu i pod jego wodzą Młyny Stoisław wywalczyły sobie utrzymanie na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek podczas turnieju barażowego.

Skład drużyny Młyny Stoisław Koszalin na sezon 2023/2024

Rozgrywające: Karina Bayrak, Patrycja Jura, Nikola Męczykowska, Anna Mączka, Marcelina Polańska, Gabriela Haric, Dominika Szynkaruk, Nicola Żmijewska, Kristina Kubisova, Martyna Koper (wcześniej Żukowska), Adrianna Nowicka

Skrzydłowe: Natalia Stokowiec, Gabriela Urbaniak, Aleksandra Zaleśny, Karolina Szajek

Bramkarki: Natalia Filończuk, Aleksandra Ivanytsia

Obrotowe: Barbara Choromańska, Hanna Rycharska

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ PRL. Koniec wakacji, koniec urlopów, koniec kąpieli

Pytanie 1 z 10
1. Drewniana budka, z której skakano do stawu na główkę to:
QUIZ PRL
W co wierzyliście całe życie, a okazało się nieprawdą?| Iza Zabielska WYWIADEX RADIO ESKA